SILVER & METAL / Silver / Bowl for sweets 11787035
nr 1178 7035
BOWL FOR SWEETS
på fot, silver, Stockholm 1850-tal. Diameter: 18 cm, height: 18 cm, weight: 248 g,
på fot, silver, Stockholm 1850-tal. Diameter: 18 cm, höjd: 18 cm, vikt: 248 g
1200
SEK 1200
Monday April 23 2018
at 19:32:43
20/4 18:42:13
1.100 kr
22/4 20:28:24
- Thema-auction
Apr 23
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver